Wiosna już zawitała, a więc jak w piosence Skaldów „Nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć, by zieloną wiosnę w głowie mieć!”. Tak też było dzisiaj w naszej szkole, gdzie w ramach integracji wszyscy zasiedli do wspólnego, zdrowego śniadania, które zainaugurowało cykl działań pod hasłem WIOSENNY I KOLOROWY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI. Jak ważny jest to temat wiedzą chyba wszyscy.

Nam prześwieca popularyzacja idei profilaktyki w szkole, promowanie pozytywnych zachowań, przeciwdziałanie agresji i propagowanie zdrowego stylu życia. Na uczniów czeka wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez koordynatorki akcji – p. M. Bekier – opiekuna SU i p. E. Pankowską – pedagoga szkolnego. Dzisiaj uczniowie rozmawiali z pielęgniarką szkolną . Spotkanie było naprawdę „owocne” – i dosłownie, i w przenośni.

Klasy IV – VI spotkały się na śniadanku z wójtem gminy – p. K. Wolframem, przewodniczącym Rady Gminy – p. J. Michałowskim, wiceprzewodniczącą RG– p. H. Żulewską, pielęgniarką – p. D. Jarząb, przewodniczącą RR – p. I. Sosnowską, dyrektorem, wychowawcami, nauczycielami, pracownikami szkoły i oczywiście z mamami, które wspólnie ze swoimi pociechami przygotowały to pyszne i zdrowe śniadanie. Dziękujemy im za to serdecznie! Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

Młodsze dzieci, z pomocą swoich wychowawczyń, przygotowały piękne, wprost cudowne postaci bajkowe z owoców i warzyw. A w czasie przerw wszyscy aktywnie bawili się i ćwiczyli pod okiem p. K. Pankowskiego. Więcej informacji o przebiegu działań w Tygodniu Profilaktyki – sukcesywnie na stronie naszej szkoły!!

(E.P.)

aparatzgal